Brzdy jsou nejdůležitějším bezpečnostním zařízením vozidel vašeho vozového parku. Pokud jste někdy v minulosti přišli o brzdy, či jen o jejich brzdný účinek, souhlasíte s tím, že to není něco, co byste chtěli znovu zažít. Kontrolu brzd je ideální provádět minimálně dvakrát ročně, protože opotřebení a poškození mohou poškodit vás i ostatní. Navíc vám pomůžeme šetřit tím, že zjistíme jakékoli škody dříve, než se stanou příliš nákladné a pomůžeme vám nastavit plán prohlídek, pro klidný průběh vašich cest. Pokud Vaše vozidlo diagnostikuje kontrolu brzd nebo poruchu brzd, přivezte jej ihned k nám. Náš odborný tým zkontroluje a diagnostikuje jakékoliv problémy týkající se brzdové soustavy. Plně si uvědomujeme tlak, který je v dnešní době vyvíjen na dopravce, a proto veškeré servisní zakázky realizujeme s maximální časovou efektivitou.

 

  Nákladní vozidla jsou vybavena vzduchovými brzdami (nazývanými také pneumatické brzdové systémy). Tyto brzdy fungují, když stlačený vzduch tlačí na píst, který působí na brzdové obložení nebo brzdový třmen na brzdové desky. Celý brzdový systém se skládá z provozních brzd, parkovacích brzd, řídící elektroniky, senzorů, pedálu ovládání a zásobníku vzduchu. Pokud některá z těchto součástí selže, může dojít k jejich poruše, což může ohrozit nejen řidiče ale i okolní provoz.

 

  Pokud brzdový systém vykazuje známky poškození, jako je snížená, či zvýšená reakční doba nebo nepatrný hluk při brzdění, přivezte vozidlo k nám pro rychlý a efektivní servis.

 

  Ačkoli je brzdová soustava a péče o ní hlavní náplní našeho servisu, neomezujeme se pouze na ní. Zároveň vám zkontrolujeme, případně opravíme, nebo vyměníme elektroinstalaci na přípojných vozidlech, včetně kompletního osvětlení, zajistíme opravy poškozených náprav, zrepasujeme vaše brzdové třmeny, postaráme se o poškozené plachty, podlahy, atd.